OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Kontaktujte nás:  222 329 157  |  info@nostalgie-zlatnicka.cz

Nostalgie-ZlatnickáNostalgie - Zlatnická, restaurace s barem je ideálním místem ke  klidnému posezení v samém centru Prahy. Můžete si u nás pochutnat na jídlech mezinárodní kuchyně a pestré nabídce kvalitních moravských vín. Nostalgie-Zlatnická disponuje kromě samotné restaurace s barem také menším salónkem, který je vhodný k pořádání soukromých akcí, například svatebních hostin, firemních rautů a menších rodinných oslav. U nás můžete oslavit narozeniny anebo uspořádat abiturentské večírky. K dispozici budete mít širokou nabídku bohatého občerstvení a možnost připravených rautů. Můžete ale také přijít k do našeho podniku sledovat nejrůznější sportovní přenosy na velkoplošné TV obrazovce. Přijďte s partou kamarádů fandit našim sportovcům.

 

 

Nostalgie-ZlatnickáZlatnická ulice dala polovině názvu naší restaurace. Víte ale, že ulice začala vznikat na konci 14. století západně od zahrad, které původně náležely k Biskupskému dvoru? Nejstarší název "Štercéřská" získala ulice po novoměstském měšťanu Oldřichu Štercéřovi, jehož jméno je uváděno v L.P. 1386. Zlatníci se v ulici začali usazovat v 15. století a od té doby se ulici začalo říkat Zlatnická. Za vlády Karla IV. bylo zlatnické řemeslo považováno třetím nejváženějším, hned po řeznickém a sladovnickém. Dokonce panovník daroval tomuto cechu celou ves Zlatník na Kouřimsku. K rozkvětu řemesla došlo nejvíce za vlády císaře Rudolfa II. Ten si nechával vozit Krušovické pivo, které u nás čepujeme, až na Pražský hrad. Císař dbal na to, aby k jeho výrobě bylo dostatek kvalitního ječmene a chmelu, který se pěstoval v okolí pivovaru a dostatek kvalitní vody z blízkých křivoklátských lesů.

 

 

Nostalgie-ZlatnickáRestaurace s barem Nostalgie - Zlatnická se nachází přímo v samém centru Prahy 1 na Novém Městě. V těsné blízkosti leží stanice metra trasy B "Náměstí republiky" (ve stanici zvolíte k výstupu „směr Masarykovo nádraží” a poté je to k nám pouze jedna minuta chůze). V blízkosti našeho podniku jsou zároveň tramvajové zastávky linek číslo 3, 8, 14, 24  "Bílá Labuť" a zastávky tramvajových linek číslo 6, 15, 26 "Náměstí Republiky". Spojení tramvají včetně nočních linek lze vyhledat na webu DPP ». Nakonec, nedaleko od našeho podniku najdete vlakové Masarykovo nádraží s hustou železniční sítí příměstských a meziměstských spojení. Nejbližší parkoviště pro osobní auta se nachází na Náměstí Republiky (podzemní parking v OC Palladium nebo OC Kotva) nebo lze spolehlivě zaparkovat u autobusového nádraží Praha - Florenc. Kontakt s mapou »